Sanal Gezilebilecek Müzeler

Sanal Gezilebilecek Müzeler
24 Mart 2020
Etiketler: ,
Kategoriler: Popüler Makalelerimiz

Dr. Klinik Psikolog Olcay Güner

Merhabalar,

Çocuk ve gençlerle  evde kalmayı, birlikte vakit geçirmeyi unutmuşuz değil mi? Hem zorlandığınızı, hem de bu süreçten farklı keyifler aldığınızı tahmin ediyoruz. Ancak çocuklarınızın her anını aktivetelerle doldurma çabasında olursanız, bir süre sonra pilinizin tükeneceğini ve bazı iletişim sorunları yaşayacağınızı hatırlatmak istiyoruz. Gün içinde arada bir birlikte aktiviteler yaparken, çocuklarınızı sıkılması için bırakmalısınız. Sıkıldıkça yarattıklarını ve spontan oyunlar oynadıklarını göreceksiniz. Bu spontan oyunların ve aktivitelerin kaygılı oldukları dönemde çok değerli olduğunu unutmayın!

Sizlere bu olağandışı süreci ailecek daha kolay yönetebilmeniz için Arkabahçe Ekibi olarak, zaman zaman bazı pratik öneriler vermeye çalışacağız.

İşte bu günkü önerimiz: Sanal geziler yapmak. Ekranı mümkünse televizyonunuza yansıtarak ailece sanal müze gezilerine ne dersiniz? 

Rahmi Koç Müzesi

Rahmi Koç Müzesi sanayi, ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarının tarih boyunca gelişimlerine tanık olabileceğin eserlerden oluşmaktadır. 

Rahmi Koç Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi

Göztepe’de bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi, 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Orta Çağ dönemindeki oyuncaklardan, Endüstri Devrimi zamanına kadar birçok dönemin oyuncaklarını görebilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

British Museum 

Londra ve hatta dünyanın en çok gezilen müzelerinden biri olan British Museum, önemli binlerce esere ev sahipliği yapıyor.

British Museum

Orsay Müzesi

Eskiden bir tren garı olan Orsay Müzesi, Sen Nehri’nin kıyısında konumlanıyor.

Orsay Müzesi

Van Gogh Müzesi

Hollandalı ressam Vincent Van Gogh, 37 yıllık yaşamının 10 yılında 2000’e yakın eser ortaya koymuş. 

Van Gogh Müzesi

Metropolitan Sanat Müzesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan en büyük sanat müzesi olan Metropolitan Sanat Müzesi, dünyanın da en büyük sanat galerilerinden biri.

https://artsandculture.google.com/partner/the-metropolitan-museum-of-art?hl=en

Vatikan Müzesi

Dünyanın en küçük ülkesi Vatikan’da bulunan dünyanın en büyük müzesi Vatikan Müzesi, çok önemli heykellere ve sanat eserlerine ev sahipliği yapıyor. 

Vatikan Müzesi

Dali Müzesi

Salvador Dali’nin sürrealist eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi, ressamın yaşadığı dönemde belediyenin tiyatro binasıymış. Dali de ilk sergisini bu binada gerçekleştirmiş.

Dali Müzesi

Rijksmuseum

Hollanda’nın en önemli müzelerinden biri olan Rijksmuseum, Rembrandt ve Jan Vermeer gibi Hollanda’nın Altın Çağ döneminin sanatçılarının eserlerini görebileceğin bir müze. 

Rijksmuseum

Ulusal Modern ve Çağdaş Müzesi

Güney Kore’nin en popüler müzelerinden biri olan Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi, Seul’de konumlanıyor.

Ulusal Modern ve Çağdaş Müzesi

Louvre Müzesi

Dünyanın en büyük müzesi olan Louvre, dünyanın önde gelen sanatçılarının eserlerini bünyesinde barındırıyor.

Louvre Müzesi

Ulusal Sanat Galerisi

1937 yılında Washington’da açılan Amerika’nın ünlü müzelerinden Ulusal Sanat Galerisi’nde 2000’den fazla eser bulunuyor.

Ulusal Sanat Galerisi