‘Yaşantısal Sanat Terapisi Grupları Eğitimi’nin Son Oturumu 3-4 Haziran’da

‘Yaşantısal Sanat Terapisi Grupları Eğitimi’nin Son Oturumu 3-4 Haziran’da
10 Mayıs 2017
Etiketler: , , ,
Kategoriler: Haberler

Sanatçılar ve sanat terapisi ile tanışmış, bu alanda ilerlemek isteyen psikoterapistler için hazırladığımız ‘Yaşantısal Sanat Terapisi Grupları Eğitimi’nin son oturumu için 3-4 Haziran’da Arkabahçe’de buluşuyoruz.

Katılımcılarımızın sanatın iyileştirici işlevini kendi üzerlerinde deneyimleyerek, sanat terapisinin söze kolaylıkla dökülemeyen acıyı dönüştürme, kişisel büyüme, iyileştirme, tanık olma gibi işlevlerinin farkına varmalarını amaçlayan eğitimimiz, intermodel bir formda gerçekleşecek. Görsel sanatlar, yazı, dans ve hareket gibi modaliteler arasında geçişler yapılacak ve her bir oturum belirlenen bir terapötik tema üzerinden işlenecek.

Bir Sanat Terapisi Seansı Nasıl Dizayn Edilir Öğreniyoruz

Katılımcılarımızın sanatsal beceri düzeyinin hiçbir önemi olmadığı eğitimizde, psikoterapistler kendi çalışma pratiklerinde kullanabilecekleri  tema ve egzersizleri  deneyimleyerek, bir sanat terapisi seansının nasıl dizayn edildiği, konusunda bilgi edinecek. Ayrıca; çalışmada Sanat Terapisi alanında daha da derinleşmek için teorik bazlı okumalara yer verilecek ve ihtiyaç halinde süpervizyon odaklı çalışmalar da düzenlenecek.