Psikolojik Yardımın 10 Doğrusu Üzerine Deneyimsel Bir Yaklaşım

Psikolojik Yardımın 10 Doğrusu Üzerine Deneyimsel Bir Yaklaşım
14 Şubat 2023
Etiketler: ,
Kategoriler: Haberler

“Psikolojik  yardımın 10 doğrusu üzerine deneyimsel bir yaklaşım”

11 Mart 2023 Cumartesi günü 20.00

ÇALIŞMA İÇERİĞİ:

Bu çalışma bir sanat terapisi etkinliğidir. Çalışmada seans içinde işimizi kolaylaştıran on unsur deneyimsel olarak ele alınacaktır. Çalışma Sibel Özer / Klinik Psikolog, Sanat Terapisti tarafından yürütülecektir. Kontenjan 40 kişi ile sınırlı olup, sadece depremzedelerle çalışacak meslektaşlarımıza açıktır.

Sibel Özer Kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi klinik psikoloji bölümünden mezun olduğum 1998 yılını takiben yaşadığımız Marmara depremi travma konusunda uzmanlaşmamın başlangıcı oldu. O dönemde aldığımız EMDR eğitimi ile depremzedelere yardımcı olduk. Sanat terapisi ile ilk o zaman tanışmıştım ve hem psikolog olarak kendi üzerimde hem de danışanlarımdaki iyileştirici etkisi, Amerika’ya taşındığımızda bu konuda uzmanlaşma isteğimin temelini oluşturdu. Eğitimime transpersonal psychology ve sanat terapisini ekledim. Daha sonra travma konusunda etkili olduğunu bildiğimiz somatik yöntemler öğrendim. 25 yıldır farklı travmalara
maruz kalanlara danışmanlık yapıyorum. Sanat terapisi sanatın iyileştirici özelliği temeli üzerine kurulduğu için terapistin sanatla uğraşmaya devam etmesi hem kendi sağlığı hem de uygulamalarının deneyime dayalı olması açısından çok önemli. Farklı dönemlerde farklı materyallerle uğraşmama rağmen sonunda hep resim yapmaya geri dönüyorum. Ann Arbor da yaşadığımız dönemde yaptığım resimlerin hikayelerini blogger olarak paylaşmaya başladım. Biriken bloglarım 2021 yılında bir kitaba dönüştü. Ressamlığım, yazarlığım ve terapistliğim şimdilerde Michigan ve Ohio eyaletlerinde devam ediyor.

www.sibelozer.com

Kayıt İçin

Bilgi için: Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi

KİŞİSEL VERİLERİ AYDINLATMA VE ONAM FORMU