Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi Eğitimi İzmir’de Yapıldı

Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi Eğitimi İzmir'de Yapıldı
24 Mayıs 2017
Etiketler: , ,
Kategoriler: Haberler

Arkabahçe’de Klinik Psikolog Dr. Olcay Güner ve Psikolog Nur Dinçer Genç’in katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi Eğitimi’, Türkiye’nin farklı illerinde psikolog, psikoterapist ve danışmanları bir araya getirmeye devam ediyor.

1-2-3 Nisan 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen ‘Çocuk ve Gençlerle Sanat Terapisi Eğitimi’, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapıldı. Moreno Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi  ve Deniz Yıldızı Özel Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimde, psikolojik travması olan, bağlanma problemi, aşırı hareketlilik ve dürtüsellik, öğrenme güçlüğü, korku sorunu ve sosyal becerisi zayıf olan çocuk ve gençlerle çalışırken kullanılabilecek egzersiz ve uygulamalar üzerine çalışmalar yapıldı.

Ayrıca;  sanat terapisinin tarihçesi, kuramları ve iyileştirici özellikleri, bir sanat terapisi seansının yapılandırılması, sanat terapisinde çocuk ve ergenler ile çalışırken dikkat edilecek anahtar noktalar, sanat terapisinde görsel sanat çalışmaları, sanat terapisinde görsel hikaye kullanımı, sanat terapisinde dans ve hareket kullanımı gibi konularda sunumlar paylaşıldı.