Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi Datça Sanat Terapisi

Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi Datça Sanat Terapisi
20 Temmuz 2023
Etiketler: Kategoriler: Genel, Haberler

Arkabahçe Geleneksel Sanat Terapisi Çalışma grubumuzda bu yıl sizleri  Sanat Terapisti Sibel Özer ve Şair-Yazar Pelin Özer rehberliğinde resim ve yazı aracılığıyla kendimizi ve yaratıcı alanı “duymaya” davet ediyoruz!

Kaliforniyalı sanatçı Flora Aube’nin geliştirdiği “Art of Allowing” (Aradan Çekilme Sanatı) oluşun zuhur ettiği, görünmezliğin dile geldiği, belirdiği âna odaklanıyor. Aklı ve bilinci devredışı bırakarak oluşu ruhsal süreçlere emanet ediyor.

Üç gün sürecek beraberliğimizde içimizde dil kullanmadan yer alan söze kulak verirken ikincil bilinci (secondary consciousness) devre dışı bırakıp birincil bilince (primary consciousness) ulaşmaya çalışacağız.

Hep birlikte “Zuhur” kavramına odaklanırken kaptanımız bu birincil bilinç olacak.

Yaratıcı süreçlerde etkinliği değil de edilgenliği ön plana çıkaran; bilinenden ziyade bilinmezlikle; görünenden ziyade görünmezle ilişki kurmaya çalışan; bulunduğumuz mekâna ve o mekândaki benliğimize; oradaki belli belirsiz enerjilere gönlümüzü açmamızı sağlayacak; en azından buna alan yaratacak bir buluşma olacak bizimki.

Niyetimiz, tablolarımızın & yazılarımızın hepimizde içgörü, aydınlanma, farkındalık, hayret, idrak ve büyü gibi beklenmedik ve ödüllendirici hisler uyandırması.

Yaratıcı sürecin bir bakıma bizi yeniden yaratışına tanıklık etmek… Kendimizi ve yaratımımızı derinden duymaya başladığımız yeni bir düzleme yerleşmek…

Tüm bunların gerçekleşebilmesi için zamanı takip etme ve bu uğurda koşuştururken yaşadığımız sıkışmayı rafa kaldıracağız.

Kendimizi yaratıcı sürecin ve sessizlik içinde beliren ve dile gelenlerin akışkanlığına emanet edeceğiz.

Üstelik tüm bunları sanatla, dansla, heykelle, doğayla yaparken, farketmeden bilinçlenmenin büyüsü bir başka olacak.

Bu çok özel toplantı hem anılarınızda, hem de ruhunuzda yepyeni kapılar açsın.

Tuval üzerine akrilikle yapacağımız resimlerde renkler, şekiller, şeffaf efektler katmanlanarak üstüste yerleşecek. Paralel düzlemde şiirin, haikunun, yazının olanaklarıyla sözcük suretinde hayat bulanlar resimlerle birleşerek bizleri bambaşka bir sezgi ve idrak alemine yerleştirecek. Kendimize izin verdikçe, ruhumuzun saklı yanlarıyla derin ilişkiler kurdukça resmettiklerimizin de yazdıklarımızın da kendiliğinden belirmesine hem aracı olacağız hem de bu sürece tanıklık edeceğiz.

KAYIT VE BİLGİ İÇİN:

Arkabahçe asistanı Engin Çıkrıkçı ile iletişime geçebilirsiniz.

0532 370 60 19

www.arkabahcepsikoloji.com.tr

arkabahce@arkabahce.info

Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi Datça Sanat Terapisi
Arkabahçe Psikolojik Gelişim ve Danışmanlık Merkezi Datça Sanat Terapisi