N. ELİF AKSOY, Uzman Psikolojik Danışman

N. Elif Aksoy, Uzman Psikolojik Danışman

Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2010) bölümü mezunudur. Ardından uzmanlık eğitimini yine Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2019) bölümünde tamamlayarak uzman psikolojik danışman unvanını almıştır. Yüksek lisans tezini “Kadınların evlilik doyumları, romantik kıskançlıkları ve kaygı düzeylerinin ilişkisinin incelenmesi” üzerine yazmıştır.

İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Deniz Altınay liderliğinde 2017 yılından bu yana eğitimine devam etmektedir. 2020 yılında Psikodrama Co-terapisti unvanını almıştır. Psikodrama tezini “Annelerin psişik rol travmalarının psikodrama ile iyileştirilmesi” üzerine yazmaktadır. Temel psikodrama eğitimi yanında çocuk psikodrama ve bireysel psikodrama seminerlerini de almıştır. 2016 yılında Nilüfer Devecigil’den oyun terapisi eğitimi almıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden 2020 yılında EMDR Terapi 1. Düzey, 2021 yılında EMDR Terapi 2. Düzey eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamıştır.

Lisans mezuniyetinden bu yana ilkokul, ortaokul, lise ve anaokulunda çalışarak farklı kademelerden binlerce öğrenci ve ebeveynleri ile çalışmıştır. Çalıştığı okullar arasında Kabataş Erkek Lisesi ve ARGEM Üstün Zekalılar Lisesi de bulunmaktadır. Ayrıca bireysel danışmanlık ve ebeveyn destek grupları, gençlerle kariyer geliştirmeye yönelik grup çalışmaları, psikodrama terapi grupları ve seminer çalışmalarını daha önce Zuya Psikoloji, Nova Psikoloji ve Lotus Psikoloji’de yürütmüştür.

Çalışmalarında ağırlıklı olarak psikodrama, oyun terapisi, EMDR terapi, çözüm odaklı terapi, sanat terapi ve mindfulness temelli teknikleri kullanmaktadır.

Bireysel danışmanlıklarını bebek, çocuk, genç, ebeveynler ve yetişkinler ile sürdürmektedir.

2022 yılı itibariyle Arkabahçe’de çalışmalarına devam etmektedir.