GAYE AVŞAR, Psikolojik Danışman

GAYE AVŞAR, Psikolojik Danışman

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü (1993) mezunudur. Galatasaray Lisesi ve Yüzyıl Işıl Ortaokulu’ndaki rehber öğretmenlik görevinden sonra Işıltı Psikolojik Danışmanlık Merkezi ve Davranış Bilimleri Enstitüsü’nde özel eğitim uzmanı ve psikolojik danışman olarak çalışmıştır.

Çocuk yuvası kurucu müdürlüğü yanı sıra ilköğretim okulu rehberlik servisi kuruluşu planlayıp uygulamıştır. 10 yıl boyunca Patika Çocuk Yuvası’nda aile danışmanı olarak hizmet vermiştir. Evde aile ve çocuk gözlem ve davranış geliştirme uygulamalarında uzmanlaşmıştır.

Emre Konuk ile başladığı Stratejik Aile Terapisi Eğitimine, 2001-2004 yılları arasında Nord Cope Center Israel / Bakış ile Temel ve İleri Aile Terapisi Eğitimi, sonrasında da Hacettepe Üniversitesi/Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Aile Danışmanlığı Programı ile devam etmiştir. Evlilik ve çift danışmanı olarak çalışmaya başladığı dönemde CETAD Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Değerlendirme ve Tanı Eğitimlerini tamamlamıştır.

Güvençer Jinekoloji Kliniği’nde gebe ve yeni doğum yapmış annelere destek grupları yönetmiştir. Tüp bebek tedavisi süreci, normal doğum korkusu, cinsel istek bozuklukları, vajinismus ve disparoni çalışma alanındadır.

Entegratif bir bakış açısı ile yaklaştığı aile ve çift terapisi uygulamalarının yanı sıra ergen ve yetişkin bireylerle çalışırken, bilişsel-davranışçı yaklaşım ile beraber sanat terapisi ve çözüm odaklı kısa süreli terapi yöntemlerini de kullanmaktadır. Performans geliştirme PER-GEL ve travma terapisi EMDR uygulamacısıdır.

Uzun yıllardır Arkabahçe’de birey, çift ve ailelere terapötik çalışmalar yapmaktadır.