ZEYNEP GÜNDÜZTEPE, Klinik Psikolog

ZEYNEP GÜNDÜZTEPE, Klinik Psikolog

Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Eğitimi sırasında klinik psikoloji ve fizyolojik psikoloji derslerinin araştırma asistanlığını üstlenmiştir. Lisans eğitimi süresince Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve G.A.T.A Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde klinik stajlarını yürütmüştür.

Psikoloji eğitimine devam ederken sivil toplum kuruluşlarında gönüllü psikolog olarak görev almıştır. Türkiye İşitme Engellileri Vakfı’nda 2-5 yaş arası çocuklarla yürütülen çalışmalara destek vermiş, Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na bağlı araştırma birimlerinde, okullarda çocukların psikolojik ihtiyaçlarına destek veren saha çalışmalarına katılmıştır. 2011 yılında Düşler Akademisi’nin gönüllü psikolog kadrosuna katılmış, toplumsal alanda dezavantajlı bireylerle yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır.

Yüksek lisansını Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Klinik Psikoloji üzerine yapmış ve “Klinik Psikolog” unvanı almıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Bilişsel Davranışçı Terapi (ergen ve yetişkin) eğitimi almış, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Birimi’nde süpervizyon eşliğinde psikoterapi seansları yürütmüştür. Eş zamanlı olarak Koşuyolu’nda özel bir kreşte kurum psikoloğu olarak çalışmıştır. Bitirme projesini “Çocuklukta Bağlanma Tiplerinin Ergenlikteki Majör Depresyon ile ilişkisi” üzerine yazmıştır.

2017 yılında Dr. Byron Norton ve Carol Norton’ın Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimini tamamlayıp sertifikalı oyun terapisti olmuş, 4-12 yaş arası çocuklarla psikoterapi seanslarını ağırlıklı olarak deneyimsel oyun terapisi ile yürütmüştür.

2017-2018 yılları arasında Madalyon Psikiyatri Merkezi, Ankara’da klinik psikolog olarak çocuk ve genç bireyler ile psikoterapi seansları yürütmüştür. 2018-2019 tarihlerinde Madalyon Psikiyatri Merkezi İstanbul Levent’te çalışmalarına devam etmiştir. 2020 yılından itibaren Arkabahçe’de çocuklar ve aileler ile çalışmalarına devam etmektedir.